Darmowy licznik odwiedzin

Agnieszka L.- Witaj na mojej stronie

                                                                   
                                                    Szukając    siebie 

                       Zmęczona  dni  szarością  kolorów szukam  życia 
                   A choć się  uda cel osiągnąć  nowy  już  jawi   się  z  ukrycia 

                  Wędrówce mej, poszukiwaniom nie widać nigdy końca 
              W  bezkresie   sensów  i  nonsensów  swą  nawigację  włączam 

                     I  tak każdego dnia dociekam  i wciąż  się  zastanawiam 
                   Czy   to, co  czynię  godne  jest, czy  robię  z    życia  plagiat 

                          Refleksja  ta  i  myśl  i  czyn - to  wierni   towarzysze 
                            Ach  nie! Dziś  czyn  na   poszukiwania  wyszedł 
Stworzyłam  tę  stronę  z  zamiarem  opowiedzenia  o  sobie –o  swoich obrazach  i  nie tylko;
o swoich sukcesach, ale i o tym, co się nie udało.
 Wreszcie o swoich wizjach, intensywnie zmysłowych doznaniach tego czegoś ulotnego, na co właściwie brak słów,
 co można tylko… namalować.

Mój warsztat pracy

Podobrazie-płótno w tym podobraziu jest mocowane do tylnej strony krosien i jest bardzo dobrze naciągnięte - dzięki temu można wykorzystać do malowania także boki. Jest ono trzykrotnie zagruntowane wysokiej jakości  gruntem akrylowym, gotowe do malowania wszystkimi rodzajami farb, szczególnie  zaś farbami olejnymi i akrylowymi.
Do każdego podobrazia dołączony jest zestaw drewnianych klinów  rozporowych.  Podobrazia idealnie nadają  się na plenery, ponieważ są bardzo lekkie. 

Farby akrylowe firmy Phoenix
w tubach o pojemności 100ml
- charakteryzują się bardzo żywym  walorem koloru i doskonałym kryciem. Farby te doskonale nadają się do malowania na płótnie,  drewnie, ceramice, plastiku.  
Szeroka paleta kolorów umożliwia odpowiednie  dobranie farby. Produkowane z wysokiej jakości pigmentów oraz czystej żywicy, w celu zapewnienia trwałości i intensywności barw. Zaletą farb jest szybki czas  schnięcia, dzięki czemu można szybko nakładać kolejne warstwy.  Idealne   dla profesjonalistów, hobbystów, studentów.
 

W malarstwie fiksatywa to utrwalacz stosowany do zabezpieczania prac malarskich i rysunkowych narażonych na obsypywanie i rozmazywanie warstwy malarskiej.
Ma postać cieczy, składającej się zwykle z żywicy naturalnej lub syntetycznej w szybkoschnącym rozpuszczalniku organicznym jak alkohol etylowy lub eter dietylowy. Fiksatywę napyla się na obraz przy użyciu rozpylaczy lub gotowych puszek z aerozolem pod ciśnieniem (tzw. spray). Po napyleniu rozpuszczalnik paruje, a żywica wiąże luźne cząstki warstwy malarskiej.Doskonałym utrwalaczem może być również lakier do włosów.

Sztaluga ma odpowiednie uchwyty mocujące
i regulujące w prawidłowo  wykonanych prowadnicach, nie  sprawiające żadnych problemów w przygotowaniu sztalugi do pracy. Ponadto są stabilne, funkcjonalne, estetyczne i rokują nadzieję na dużą trwałość. Dzięki takim cechom na sztalugach tych można malowaćnie tylko na podobraziach płóciennych, ale również drewnianych co jest ogromną zaletą tych produktów, docenianą przez profesjonalnych artystów malarzy,technologów, konserwatorów i amatorów.

SZTALUGA ALUMINIOWA 170 cm  
Sztaluga jest idealną propozycją zarówno dla początkującego malarzy i profesjonalisty . Jej główne zalety to regulacja wysokości za pomocą śrub motylkowych oraz klamer zaciskowych, duża wysokość pracy, mała waga
 i dostępna cena. Posiada wysuwaną głowicę oraz dwie poziomice. Niezależne 2-segmentowe nogi z samoustawiającymi się stópkami oraz blokadą każdego segmentu dają możliwość ustawienia sztalugi w dowolnej pozycji.
-Dzięki regulacji wysokości można pracować w plenerze bez potrzeby schylania się. Do jego zalet należy to, że posiada regulowaną wysokość i jest lekka. Wyposażona jest we wszystkie elementy potrzebne do pracy profesjonaliście tj.:  Trzy segmentowe, regulowane nóżki zapewniają dokładną regulację wysokości sztalugi. Regulowana wysokość uchwytu przytrzymującego obraz - jednym ruchem zacisku można go dopasować do wysokości i grubości obrazu.  Nóżki zakończone są samopoziomującymi, antypoślizgowymi elementami w celu idealnego ustawienia nawet na nierównym podłożu.  Wygodny wysuwany uchwyt na pędzle .Posiada blokadę rozstawu nóg, dzięki czemu można go postawić w trudnych warunkach na niewielkiej powierzchni. Zamontowany na stałe hak pozwala na zawieszenie balastu i zwiększenie ciężaru zestawu co może usprawnić pracę przy silnym wietrze . Samoustawiające się stópki . Pokrowiec w zestawie
Pędzle różnego rodzaju, w zależności od potrzeby,od malowanego elementu obrazu- większe fragmenty- pędzlewiększe, płaskie lub okrągłe; doprecyzowanie detali i szczegółów-pędzle mniejsze( nr 2,1,0, czy 0,5);
z włosia naturalnego ( sztywniejsze)  
 i wiewiórczego  (średnie) ; płaskie  i okrągłe, różnych rozmiarów.
Paleta malarska
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW